Tranzitok időzítése

Kezdőlap » Asztrológia » Tranzitok időzítése
Most népszerű:

Sorskönyved

Asztrológiai elemzés a saját születési adatad alapján.


Tranzitok
2024.04.22. 14:22

A tranzit elmélet alkalmazásának egyik legnehezebb problémája az időzítés, vagyis annak megállapítása, hogy a tranzithoz kapcsolódó hatások mikor érik el a csúcsot. Pontosan mikor lesz a külvilágot érintő esemény? Először talán nem tűnik problémának, mert azt várnád, hogy a hatás eléri a csúcsot és az esemény bekövetkezik abban a pillanatban, amikor a tranzit a legpontosabb lesz. De ez ritkán van így, mert életed minden eseménye, legyen szó tisztán belső, pszichológiai változásokról vagy külső eseményekről, általában több, egyidejűleg működő tényezőhöz kapcsolódik. Ezeket a tényezőket tárgyaljuk ebben a részben.

Kezdjük a legegyszerűbb esettel, amikor egy időben csak egy tranzit működik. Ilyen esetben joggal várná, hogy az esemény egybeesik a tranzit pontos idejével, de még itt sem számíthatsz rá teljesen. Először is, ha valóban csak egy operatív tranzit van adott időben, akkor valószínűleg nem is lesz észrevehető esemény; bármi történik, túl finom lesz ahhoz, hogy észrevegyük. Nagyon kevés fontos változást mutat az életben egyetlen tranzit. Ha csak a külső bolygók átmeneteire figyelsz, úgy tűnhet, hogy ezek fontos eseményeket jeleznek, de valójában azt fogod tapasztalni, hogy a belső bolygóknak is egyidejű tranzitjai vannak, melyek megerősítik a külső bolygók tranzitjait. Vagy nagyon jelentős tranzitok vannak a felezőpont felé, amelyek megerősítik a külső bolygó tranzitjait. A felezőpont tranzit nagyon fontos, és ebben a részben részletesen tárgyaljuk.

Gyakran tapasztalod, hogy egy belső bolygó tranzitjának íve közelebb van, mint a külső bolygó tranzitjáé, ami kíséri. De az esemény nem írható le a külső bolygó tranzitjára való hivatkozás nélkül. Ez meglehetősen gyakori jelenség, és tisztázza a tranzit -elemzés első elvét.

1. szabály: A külső bolygó tranzitját általában pontosan időzíti egy belső bolygó tranzitja, amely megközelítőleg egybeesik vele és megerősödik a bolygó külső tranzitjának jellege.

Gyakran több, mint egy belső bolygó tranzit teszi ezt, ami jelentősen megnehezíti az időzítést. Ebben az esetben más módszereket is be kell építeni, amint azt ebben a fejezetben később tárgyaljuk. A jelen pillanatban azonban azt mondhatjuk, hogy az esemény a különböző belső bolygók tranzitjainak időszakai közötti időben fog megtörténni. A Nap és a Mars leggyakrabban elvégzi ezt az időzítési funkciót, bár néha a Merkúr fontos lesz annak jelzésében, hogy egy esemény tudatossá váljon. Most bemutatunk egy második alapelvet, amely eltérhetnek attól, amit sokan tanultak.

2. szabály: Szigorúan véve nincs olyan, hogy „orbisz” hatás a tranzitot illetően.

Az orbisz kifejezés általában olyan területet jelent, ahol a tranzittal kapcsolatos események történnek. Térben mérik, és fokban van meghatározva az ekliptika mentén. A tér átalakítható idővé, mert a tranzit bolygó mozog, így az orbisz jelzi azt az időtartamot, ami alatt a tranzit valószínűleg jelez egy eseményt.A probléma az, hogy nem lehet beszélni arról az időtartamról, ameddig egyetlen tranzit érvénybe lép, anélkül, hogy utalnánk a belső és külső bolygók tranzitjára, ami körülötte történik, vagy anélkül, hogy utalnánk az események és folyamatok jellegére a tranzit által. Néhány belső eseménynek vagy a pszichológiai változásnak sok idő kell a csúcspont eléréséhez, majd több idő a következmények kifejlesztéséhez. Az idő hossza az események függvénye, nem pedig a tranzitoké.

A legjobb, amit remélhetünk, hogy megtaláljuk az egész folyamat középpontját, amely a legközelebb lesz az azt jelző tranzitokhoz, bár az ebben a fejezetben leírt egyéb tényezők eltéríthetik az eseményt a legközelebbi tranzit nyilvánvaló idejétől. De ismét hangsúlyozom, hogy ez nem orbiszhatás miatt van, hanem azért, mert az esemény az számos tranzit tényezőhöz kapcsolódik. Tapasztalataim szerint, ha figyelembe vesszük az összes különböző tranzitot, amelyek befolyásolhatják a folyamat időzítését, és helyesen kombináljuk a hatásukat, akkor nagyon közel kerülhetünk az esemény pontos időpontjához. Fel kell hívni a figyelmet arra, hogy az ebben a fejezetben leírt módszerek egynél több lehetséges időpontot eredményezhetnek egy adott eseményre egy hosszabb időtartam alatt, de a lehetséges időpontok mindegyike nagyon pontosan meg lesz határozva. Nem arról van szó, hogy egy eseményre néhány napon vagy akár hónapokon belül sor kerül, hanem bizonyos egyértelműen meghatározott időpontok kerülnek meghatározásra, amikor az esemény bekövetkezhet.

Igaz, ezt a folyamatot sokkal könnyebb végrehajtani egy esemény után, mint korábban, de az elvek elméletileg még mindig helyesek. Amikor egy esemény nyilvánvalóan nem felelt meg a maximális bolygóhatás idejének, mindig azt tapasztaltam, hogy figyelmen kívül hagytam néhány tényezőt. A tranzit időzítésének határozatlansága egyszerűen abból adódik, hogy nehézséget okoz az összes tényező figyelembevétele, nem pedig egy tényleges orbiszból vagy azonos valószínűségű zónából a tranzitnál.

3. szabály: Ha számos tranzit leír egy eseményt, akkor az esemény időpontja ahhoz az időponthoz lesz a legközelebb, amikor az összes tranzit bolygó orbisza megközelíti a nullát.

Ezt az elvet alkalmazzák Nixon lemondására tekintettel a Nixon és a Watergate esettanulmányában. Különösen akkor alkalmazható, ha több különböző bolygó haladnak át a képlet egy pontján. A technika az, hogy megtaláljuk a távolságot az áthaladó bolygó és a pontos tranzitpont között. Amíg a bolygó el nem éri a tranzit pontot, a szög negatívnak tekintendő. Miután a bolygó elérte a tranzit pontot, a szög pozitív. Természetesen a szögek jelei megfordíthatók, amennyiben a tranzit felé közeledő és elválasztó szögek ellentétes algebrai jeleket kapnak.

Miután kiszámítottuk az tranzit bolygók és a tranzit pont közötti szögeket, adjuk hozzá őket algebrailag; más szóval, összeadjuk a pozitív számokat, majd kivonjuk a negatívokat az összegből. Ha a negatív értékek összege nagyobb, mint a pozitív értékek összege, vonja le a pozitív összeget a negatív összegből, és nevezze az eredményt negatívnak.

Tegyük fel például, hogy van egy születési Napunk Oroszlán 12°00′-én. Az Uránusz a Bikából egy kvadráttal érkezik a Bika 11°15 ‘hosszúságáról. A tranzit Jupiter Skorpió 16º00 ‘-én, a tranzit Mars pedig Oroszlán 11°25-én’. Látjuk, hogy minden tranzit külön szöget zár be egymás között és a pontosság között. Uránusz kvadrát születési nap = -45′. Jupiter kvadrát születési nap = +4º00′. Mars együttállás születési Nap = -35′. A 4°00 ‘számot 240′ egyenértékűre változtatjuk, majd a pozitív számokat egymáshoz adjuk, a negatívokat is egymáshoz. A pozitívok összege 240′, csak egyetlen pozitív szög van, a negatívok összege -80’.

240′ + (-80′) = 240′ -80′ = 160′

Ez az összeg az elkülönítás teljes szögét jelenti. Ezt az összeget elosztjuk a tranzit bolygók számával, ami ebben az esetben három. 160’/3 = 53.33333′, ami a tranzit átlagos szöge ebben az időben. Mivel az átlag pozitív, láthatjuk, hogy a három tranzit együttes erőssége meghaladja azok csúcsértékét.

Ez a számítás más módon is elvégezhető, ha az összes tranzit a harminc fok többszöröse, vagy ha azonos jelűek. Általában ez a helyzet, kivéve, ha számos félkvadrát vagy sesikvadrát van. Csak adja hozzá az egyes tranzit bolygók helyzetét az adott időre a jelük szerint, nem pedig 360º -os jelöléssel. Íme a példánk számítása.

11° 15′ + 16º 00′ + 11° 25′ = 38º 40′

Ezt az értéket elosztjuk hárommal, a tranzit bolygók számával, hogy 12º 53.33333 ‘értéket kapjunk. Ez a módszer, a tranzit bolygók átlagos helyzetét felhasználva saját jeleikben, azt is mutatja, hogy a három bolygó együttes hatása 53,33333 ‘csúcsértéken túl van. Ennek a módszernek a fő hibája az, hogy nehéz számokat osztani, amelyek fokokból és percekből állnak. Itt a módszer.

1. Ha el szeretnéd osztani a 38º 40′ -et 3 -mal, először oszd el a 38º-at 3-mal.

38º/3 = 12º maradék: 2º

2. A maradék fokot alakítsd perccé, megszorozza 60 -nal.

2ºx60= 120′

3. Add össze ezt az átalakított fok maradékot a  40 ‘-cel az eredeti egyenlet 38º40’-éhez

120′ + 40′ = 160′

4. Oszd el a percek összegét 3-mal.

160’/3 = 53.33333′

Így kapjuk a végső választ: 12º 53.33333 ‘.

4. szabály: Ha két bolygó egy születési képletben fényszög kapcsolatban van egymással és tranzitot kapnak, a hatás elvezet egy eseményhez, ami akkor fog kicsúcsosodni, amikor a tranzitáló planéták pontosan találkoznak mindkét születési planétával és amikor pontosan félúton vannak a két tranzit között.

Ez egy másik helyzet, amikor a tranzitok átlagos orbisza megközelíti a nullát, de itt két születési tényező és egy tranzit tényező van. Példaként mondjuk azt, hogy van egy trigonunk Kos 1°’05’ -től Oroszlán 4°56-ig, és egy tranzit bolygó az Ikrek elején. Három hatáscsúcs lesz. Az első a pontos tranzitkor következik be egy szextil által az Ikrek 1°05′-en, a harmadik pedig az Ikrek 4°56′-én, de van egy csúcs az Ikrek 3°01-nél is, mert a tranzit tényező és a korábbi születési tényező közötti szögek egyenlők, de jegyekben ellentétesek. Ez a csúcs gyakran a legerősebb a három közül! Azt is vegye figyelembe, hogy ez a pont a két születési tényező közötti félúton lévő pontos tranzitot jelenti, általában felezőpontnak nevezik.

Ebben az esetben. az olvasó könnyen látja, hogy a tranzit tényező a két születési tényező középpontjához kapcsolódik.Ezzel kapcsolatban fontos megjegyezni, hogy a tranzitok a tranzit tényező és az első és a második születési tényező között szextilek voltak, de a felezőponthoz vezető tranzit egy együttállás, és inkább együttállásként hat, mint szextilként. Hasonlóképpen, ha egy tranzit tényező egyidejűleg trigont alakít ki a bolygókkal egy születési trigonban, akkor ez egy nagy háromszöget fejez ki a tranzit idejére. Ebben az esetben a trigonok nem úgy viselkednek, mint a trigonok; ehelyett a hatás olyan, mint egy oppozícióé.

Felezőpont kiszámítása:

Először is konvertáld át a kérdéses két születési bolygó hosszúságát 360°-os jelölésre; vagyis inkább a Kos 0 fokától mérd a szöghelyzetüket az állatövben, mint a jegy elejétől. Ez úgy történik, hogy a következő táblázatból származó megfelelő értékeket hozzáadjuk az előjelben kifejezett hosszúságokhoz. A Bika 23º36′ konvertálása 360º-os jelöléssé: hozzáadunk 30º-t a 23º36′-hoz, így 53º36′-ot kapunk.

Most vegyünk egy másik tényezőt Skorpió 17º19’-nél, és számítsuk ki a felezőpontot közte és a Bika 23º36′-os tényező között. Már megvan az első pozíció értéke.

Kos 0º
Bika 30º
Ikrek 60º
Rák 90º
Oroszlán 120º
Szűz 150º
Mérleg 180º
Skorpió 210º
Nyilas 240º
Bak 270º
Vízöntő 300º
Halak 330º

A második pozíció értékének kiszámításához keressük a Skorpiót a táblázatban, 210º-ot találunk, amihez adunk 17º19′-hez, így 227º19′-t kapunk, majd a két értéket összeadjuk.

227º19′ + 53º36′ = 280º55′

A felezőponthoz ezt az összeget elosztjuk 2-vel.

280º55′ : 2 = 140º28′

Ez az Oroszlán 20º28′

Néha ez a technika olyan választ ad, amely úgy tűnik, hogy pontosan 180 fokos. Ez a felezőpont a két bolygó közötti hosszabbik ívén. Ebben az esetben egyszerűen helyettesítsd a jegyet a kapott pozícióval szemben. Általában a rövidebb ív felezőpontját részesítik előnyben, bár az időzítés szempontjából nincs különbség.

Néha úgy tűnik, hogy egy esemény a levegőből jelenik meg, és nincsen megfelelő tranzit. Ez szinte mindig hiba, amely a tranzitok hanyag ellenőrzéséből adódik. Amint azt már említettem, az eseményeket általában széles körben időzítik a külső bolygó hosszú távú tranzitjai, pontosabban a belső bolygó tranzitjai. Általában a bolygón belüli tranzit önmagában nem elegendő egy fontos esemény jelzésére, kivéve a következő esetet.

5. szabály: Egy bizonyos időpontban a tranzit bolygók egy csoportja, talán az összes belső bolygó, aspektusok komplexumát képezheti egymás között. Ha a komplexum tranzitál egy születési bolygót, akkor egy esemény fog bekövetkezni a szülött életében, amely a születési bolygó és a tranzit bolygó szimbolikáját hordozza.

Még a tranzit Hold is, amelynek hatásai olyan mulandók, képes ilyen kombinációba lépni. Itt fontos megjegyezni, hogy a hatás eléréséhez nincs szükség külső bolygó tranzitra, és az esemény meglehetősen jelentős lehet. Ennek az elvnek az egyik példája, amelyet minden asztrológus ismer, a tranzit napfogyatkozás, amelyet általában akkor tartanak meglehetősen jelentősnek, ha egy születési tényezővel együtt áll vagy azzal szemben áll, annak ellenére, hogy a nap- és hold tranzitokat önmagukban általában nem tekintik kritikusnak.

Egy másik kapcsolódó elv is okozhat olyan eseményeket, amelyek látszólag a semmiből történnek, ha nincsenek látható átmenetek.

6. szabály: Ha egyszerre több bolygó tranzitálja a születési képletet ugyanabból a mellékfényszögből, olyan esemény fog bekövetkezni, amely megfelel az adott aspektus természetének és az érintett bolygóknak.

Ebben a szövegben nem határoztam meg a tranzitok jelentését a mellékfényszögek szerint. Ilyen aspektusok közé tartozik a kvintil (72º), a fél kvadrát (45º), a sesquiquadrate (135º), a félszextil (30º), a quincunx (150º); a biquintile (144º), a septile (51º25’42.9″) és a kör egyéb minimális felosztásai. Ezek némelyike meglehetősen jelentős a születési képletben, de úgy tűnik, hogy nincs jelentősége tranzitnál. Egy tranzitnál, mint például a félkvadrát, még akkor is, ha egy lassan mozgó külső bolygó egy születési bolygót vagy az MC-t vagy az Asc-t tranzitál, általában nem jelent sokat, és gyakran minden figyelmeztetés nélkül elmúlik. Azonban ez alól kivétel, amikor e néhány tranzit egyszerre történik. Még akkor is, ha a tranzit bolygók nem alkotnak semmilyen aspektust egymás között, jelentős események lesznek a tranzit bolygók és a születési bolygók szimbolikájával kombinálva.

Ezek az összetett tranzitok nehézséget jelenthetnek a gyakorló asztrológus számára, mert olyan könnyen figyelmen kívül hagyják őket, különösen akkor, ha a bolygók mellékfényszöggel tranzitálnak, amelyeket nem könnyű felismerni, mint például a kvintil vagy a septile. Amikor egy eseményt utólag nézünk, az asztrológus nagyon gyakran találhat ilyen típusú mintákat, amelyeket az esemény előtt figyelmen kívül hagyott. Van azonban olyan eszköz, amely előzetesen segíthet megtalálni ezeket a tranzitokat. A legtöbb asztrológus mechanikus aspektusként ismeri, vagy egyszerűen 360º-os számlapként, amely egy kerék, amely az állatöv teljes 360°-ával van megjelölve, és a fő- és mellékfényszögeket a megfelelő pontok jelzik. Annak érdekében, hogy a kereket célunkra használhassuk, azt a képlet rajzolásakor is használnunk kell, így a bolygók és a házcsúcsok az ekliptika mentén valódi szögviszonyukban jelennek meg. Ez eltér az általános angol és amerikai gyakorlattól, hogy a pozíciókat egyszerűen egy sematikus képletbe írják, amelyben a tizenkét házat a kör 30º-os egyenlő részeként ábrázolják.

Miután felállítottál egy képletet a fényszögekkel, helyezd a számlap mutatóját minden tranzit bolygó fokára, és jegyezd fel az összes tranzit fényszöget. Ha a mellékfényszögek nincsenek feltüntetve a számlapon, akkor elég könnyű betenni őket. Az ország legtöbb asztrológusa által használt szabványos üres táblázat segítségével reménytelen nyomon követni ezeket a másodlagos tranzitokat, hacsak nem számolsz sokat. A kezdő tanuló a jelen pillanatban figyelmen kívül hagyhatja ezeket az tranzitokat, de végül találkozni fog egy olyan eseménnyel, amelyet teljes egészében egy összetett többszörös tranzit jelent mellékfényszögek által. Hogy segítsek ezek kezelésében, írok egy listát azokról a jelentésekről, amelyeket általában ezekhez a fényszögekhez rendelnek.

Semisextile (30′). Ez az aspektus némi feszültséget kelt, mert áthidalja a két szomszédos jelet, amelyek szimbolikusan nincsenek kapcsolatban egymással. A szomszédos jelek különböző elemekből, négyszerességből és polaritásból állnak. A félszextil általános kényelmetlenséget okoz a tranzitban részt vevő bolygók vagy házak által jelzett kérdésekben.

Semisquare (45º) és sesquiquadrate (135º). Ezeket a fényszögeket együtt tárgyaljuk, mert természetükben meglehetősen hasonlóak, sokban hasonlítanak a kvadrátra, de kevésbé erősek. Dinamikus kapcsolatot képviselnek a bolygó energiái között, amely valószínűleg változást és feszültséget okoz, ha valaki nem tud együtt járni a változásokkal. A tapasztalatok azt mutatják, hogy ezek a fényszögek meglehetősen jelentősek a tranzitok során, de csak akkor, ha egyszerre több történik, vagy amikor egy főtranzit kapcsán történik.

Septile (51 ’25’ 42,9 “). Ellenőrizze ennek a szögnek a többszörösét is. Ez a szempont rejtett belső változásokra vonatkozik, amelyek gyakran befolyásolják az ember pszichológiai állapotát. Néha olyan eseményeket is jelent, amelyek radikális változásokat okoznak az érzékelésben és a tudatban. gyakran “okkult” jelenségekhez kapcsolódnak, de ez nem túl jelentőségteljes jellemzés. Ez a szempont a legjelentősebb a bolygók felé történő tranzit során, amelyek a septile-el kapcsolódnak egymáshoz.

Quintile (72º) és biquintile (144º). Ezek talán nem is csekélyek, mint ahogy félreértették. Olyan erőkre vonatkoznak, amelyek együtt metamorfózisokat vagy szórakoztató alapvető változásokat idéznek elő az ember életében. Általában ezek nagyon kreatív energiák, de pusztítóak lehetnek, ha blokkolják. Szimbolikájuk mind a Vénusz, mind a Plútó tulajdonságaival rendelkezik, mivel új struktúrákat hozhatnak létre, és elpusztíthatják a régieket.

Quincunx (150º). Sok asztrológus kifogásolhatja, hogy a quincunxot a kisebb fényszögek közé sorolják, de tranzitkor általában kevésbé jelentős, mint a könyvben hosszan leírt fényszögek. A quincunx tranzitjai olyan helyzetekre vonatkoznak, amelyek úgy tűnik, spontán módon keletkeznek a környezetben, és amelyek arra kényszerítik az embert, hogy végzetes változást hajtson végre, befolyásolja az ember későbbi életét. Sok kereső észrevette, hogy ezek egybeesnek az egészségügyi válságokkal és a balesetekkel.

Felhasznált irodalom: Robert Hand: Planets in tranzit

Érdekelhet még: tranzitok, aktuális éves tranzitok

Örülök, hogy találkoztunk. 👋

Iratkozz fel, hogy minden héten kaphass emailban is fantasztikus tartalmakat. 😉

Mit is?
- Heti megjelent cikkek
- Előrejelzések
- Asztrológiai érdekességek
- Fejlesztések az oldalon
- Kedvezmények

Nem spammelünk! További információért olvasd el adatvédelmi szabályzatunkat.
Bármikor le tudsz iratkozni természetesen.

Érdekelhet...

Friss cikkek