A jó, a rossz és a múlt

Kezdőlap » Blog » Önismeret » A jó, a rossz és a múlt

Széles körben elterjedt tévhit, hogy a „rossz” elleni egyetlen „orvosság” a „jó”. Ez közel van ugyan a valósághoz, de sajnos nem igaz. Fatális szokássá vált – nemcsak ezoterikus körökben -, hogy felesküdjünk a „jóra”, mintha ezzel minden megoldás a kezünkben lenne. A „pozitív gondolkodás” lényege, hogy minden gondolat a „jóra” irányuljon és annyira elterjedt, hogy itt az ideje, hogy valami ellenáramlat rakja helyére ezt a kibillent felfogást. Természetesen a „jó” (a pozitív) a „rossz” ellenpólusa, vagyis skálájának másik oldalán helyezkedik el. Így a nappal ellenpólusa az éjszaka, a férfié a nő és megfordítva. Mindkét pólus mágikusan vonzza egymást, és összetartoznak. Egyik sem tud élni a másik nélkül. Mi emberek pedig természetesen a skála egyik pólusán szeretnénk gyülekezni, azon, amelyet a társadalmi és lelki közmegegyezés „jónak” tart.

Az ilyen egyoldalú szemlélet rendszerint (egy idő után) felszínre hozza a másik pólust is. Szinte mindegy, hol állunk a skálán, hiszen minden pont előbb-utóbb kikényszeríti saját ellentétét a skála másik oldalán. A tengelyen a nulla pont azt mondja, se nem jó, se nem rossz. Itt olyan látásmóddal találkozunk, ahol a két fél egyenlő súllyal lép fel, így összegük nulla. Ez az a hely, ahol az élet van bennünk, pontosabban ez a visszatérés az élethez. A tengely minden más pontja az élettelenséget tartalmazza, az eszmét (aminek a rabjává válunk).

Mit jelent az eszme? Először is azt mondja, minek kellene lennie. Az ember az egyetlen teremtmény, akinek a kozmosza nem abból áll, amiből valójában áll, hanem abból, amiből állnia kellene. Bár az ember teste egészen a tények világában él, szelleme azonban teljesen máshol. Olyan világban, amely fényévekre van a realitás világától. Vagyis tulajdonképpen két világban él: vagy a múltban, vagy a jövőben. Vagy a tegnapban, vagy a holnapban. De sohasem a jelenben! Vagy attól szenved, hogy elveszített valamit, vagy nem kapott meg még valamit, s erre törekszik; közben pedig megakad mindaz, ami éppen most történik.

Amit szeretnénk, az mindig a skála tetején van, amit pedig nem szeretnénk, az alul van.

Minden embernek, aki a földön él, megvan a saját definíciója a jóról és a rosszról és mindenki (úgy gondolja, hogy) a jó oldalon áll. Egyetlen ember sem akar teljes tudatával rosszá válni. Mindenki a skála jó oldalán akar állni, ez az „eszme” problémája és az „így kellene lennie” problémája. A tengely alsó része ezzel árnyékká vált. Azaz minél magasabbra akarok kerülni a tengely „jó” oldalán, annál nagyobb lesz az árnyékom. Minél jobb akarok lenni, annál több részem gyülekezik a másik póluson. Ez a „jó” és „rossz” törvénye. Az egyiket nem kapom meg a másik nélkül.

Ez a törvény a tudatos/tudatalatti feltételeit is követi. Minél több nemes cselekedetet akarok tudatosan végrehajtani, annál több becstelen dolog gyűlik össze a tudattalan árnyékvilágomban. Ha pedig tudatosan már nagyon magasan vagyok a skála jó oldalán, akkor fontos, hogy tulajdonságaimat, melyek ugyan annyira nyúlnak le, senki meg ne lássa, még én sem. Alakoskodni fogok.

Minél jobban törekszünk és kapaszkodunk a „jó” ágba, annál nagyobbat fogunk zuhanni. Ez a probléma a pozitív gondolkodással.

Az idő megfeszített húrjának is van egy törvénye. Minél inkább beleragadok egy bizonyos múltba, annál nagyobb valószínűséggel következik be ugyanaz a jövőben. A múlthoz csak azért ragaszkodom, mert elvett tőlem valamit. Akinek egy érték a múltban van (régi szerelem stb.), az kivetíti ezt az értéket a jövőbe, és azt mondja: ugyanolyan szerelmet akarok, mint aki régen volt. Arra nem is gondol, hogy mindkettőt el is veszítette és arra sem, hogy ez a veszteség az ő útjához tartozott. Ha tehát olyat kíván magának, mint amit a múltban megélt, akkor a veszteséget is megteremti magának a jövőben.

Arra az emberre, aki az eszmék birodalmában él, ez érvényes: mutasd a múltad és megmondom a jövődet. E két idősík ugyanis struktúrájában azonos. Nincs menekvés. Ezért fontos elbúcsúznunk a múlttól, attól, ami már megtörtént. Fontos, elengedni gyerekkorunkat, apánkat, anyánkat, kötődéseinket, a régi kapcsolatainkat, helyeinket, véleményeinket, koncepcióinkat és eszméinket – hiszen a régi minta alapján teremtük meg a jövőnket. Aki nem oldja el a kötelékeit, az megkötözött marad. Aki nem oldódik el egy elválástól, az bevonzza a következőt.

Ha egymástól elválasztva tartom magamban a „jót” és a „rosszat”, az egyiket akarom, a másikat kerülöm, akkor hogyan fogok eljutni az önmagammal való egységhez? Ha így maradok, akkor mindig hasadt és meghasonlott leszek.

A kör közepén, túl a „jón” és túl a „rosszon”, nem kötődve sem a múlthoz, sem a jelenhez, áll az élet fája, itt található minden „eszme” ellensége: az élet. Az örök élet. És itt van az emberi lét legnagyobb nehézsége, ami az inkarnációk sorozatába taszítja: nemcsak a jelenben kell élnie (tehát elengedni a múltat és jövőt), hanem ugyanakkor a semmiben is (túl „jón” és „rosszon”).

Felhasznált irodalom: Peter Orban: A Plútó - A lelkünkben rejtőző démon

Örülök, hogy találkoztunk. 👋

Iratkozz fel, hogy minden héten kaphass emailban is fantasztikus tartalmakat. 😉

Mit is?
- Heti megjelent cikkek
- Előrejelzések
- Asztrológiai érdekességek
- Fejlesztések az oldalon
- Kedvezmények

Nem spammelünk! További információért olvasd el adatvédelmi szabályzatunkat.
Bármikor le tudsz iratkozni természetesen.

Érdekelhet...

Friss cikkek

Egy könyv ami csak rólad szól

Közel 3x-4x ennyi információ egy könyvben, az alapismeretektől kezdve, részletes magyarázatokon és ábrákon keresztül mutatja be sorsodat, életutadat. Mindezt úgy, hogy érteni is fogod…

Mindezt egy kattintásra tőled már csak néhány percen belül olvashatod!