Egészség, munka, napi rutin
A földi síkon, minden az ismétlődés törvényének alárendelt – ez a 6. ház dimenziója. A neki-nekirugaszkodásé, az újra belefogásé, a rutiné.
Jelzi, hogy hol és hogyan dolgozom, beosztott vagyok vagy főnök és jelzi azt, hogy nekem milyen a viszonyom a saját beosztottjaimmal. Ide tartoznak a segítők: takarítók, bejárónő, minden olyan segítő, aki kívülről segíti az életemet.
Általánosságban a munka háza. A 6. ház az ismétlődő, a soha meg nem szűnő, az életet mozgásban tartóenergiák világa. A szívé, amely fáradhatatlanul friss vért pumpál az erekbe.
E ház terében nincsen haladás és fejlődés – itt minden csupán körben jár, minden ugyan ott és ugyan úgy kezdődik. A rutin, a gyakorlás, a munka, a hétköznapok világa. Ez a körkörös idő elhitető valósága remény és kiút nélküli dimenzió, ahol az Én könnyen elhiszi: azért dolgozik, hogy éljen, s azért él, hogy dolgozzon.
Egészség, mint állapot – a betegséghez való viszonyunk – a betegség, mint következmény (miként bánunk testünkkel) – segítők – krízis.
Amit hozunk örökletes módon a szülői házunkon keresztül és amit, ha nem vigyázunk magunkra és betegszünk bele. A 8. ház jelzi azt a területet, amit műteni fognak és a 12. ház azt, ami krónikussá válhat, hosszantartó betegséggé válhat. A 6. ház a heveny, gyorsan lemenő betegségeket mutatja.
A ház témája címszavakban:
– az Én periodikusan kimerülő és emiatt rendszeresen feltöltést igénylő erőforrásai
– napi rutin
– ismétlő tevékenységek
– munka (melyet a megélhetésért végzel)
– a munkakörülmények és a munka környezet
– működtetés, üzemben tartás
– mindennapos tennivalók
– vesződségek
– robot érzés
– visszatérő betegségek
– az entrópia térnyerése ellen végzett mindennapi rutin (tisztálkodás, evés, rendrakás)
– periodicitás
– háziállatok
– a szolgálat másoknak
– alárendeltség
– alkalmazkodóképesség
A karma, mint a krízis, a vállalt tehertételek megélése. Ez a ház mutatja meg, hogy az ember, krízisei következményeit testileg miként éli meg. A test, mint szervezet hogyan válaszol a krízisre.