2023. július 5-7.
A Nap július 5. és 7. között együtt áll a Nagy Kutya csillagkép alfa csillagával a Szíriusszal (Rák 14°23’), aki egyben az égbolt legfényesebb csillaga is.
A Nagy Kutya csillagképet Orion egyik vadászkutyájának emlegetik (a másik a Kis Kutya). A mítoszokban a kutyát az istennő kísérőjének és a halál kapuja őrzőjének tartották. A másvilágba vezető ajtót őrző kutya képe a gazdája ajtaját őrző háziasított kutya kiterjesztése. A kelta kultúrákban egy hűséges vadászkutyát halála után az ajtó lépcsője alá temették, hogy továbbra is őrizhesse az otthont. Ebből a hagyományból származik az a szokás, hogy a menyasszonyt átviszik a küszöbön, hogy a szellemi őrzők inkább lakónak, mint betolakodónak gondolják.
A Nagy Kutya csillagképet Trója bukása előtti időkben a Nap kutyájának hívták, mert úgy gondolták, hogy a szájában tartja a Szíriuszt, az égbolt legfényesebb csillagát. Az egyiptomiak Ragyogónak vagy Perzselőnek nevezték, a kutyaszimbólum a hieroglifák domináns eleme volt. A Szíriuszból származó hőről azt tartották, hogy veszettséget okoz a kutyákban. Az egyiptomiak Szíriuszt Ízisznek hívták. A Szíriusz horizonton történő felemelkedése és lenyugvása képezte az egyiptomi naptár alapját. Az egyiptomi év a Szíriusz heliakális (napközeli) felemelkedésével kezdődött, a Szíriusz július 19-én és 20-án bukkant fel a Julianus-naptár szerint a horizonton (i.e 5000-től). Amikor i.e. 23-ban áttértek az új naptárra, kiigazításra került az 5000 éves precesszió és a Szíriusz heliakális felkelésének dátuma eltolódott. Mivel a Szíriusz nem kelt föl a Nap előtt, úgy hitték, hogy az istennő meghalt.
Ízisz istennő Ozirisz (Orion csillagkép) felesége volt, a nagy istennek, akit a precesszió elsőként nyelt be a forgatagba. A mitológiában megölik, testét pedig feldarabolják. Ízisz gyászában bejárta a földet, megtalálta testének minden darabját, és összefűzve újra életet lehelt belé.
A Szíriusz tehát a nagy tettek jelzője. Azt jelzi, hogy az egyén apró cselekedetei nagy hatással lehetnek a kollektívára. Az egyén azonban feláldozható ennek a kollektív megnyilvánulásnak, vagy hírnevet és dicsőséget szerezhet. Ez egy olyan energialöket, amely vagy megéget, vagy segít elérni a lehetetlennek tűnő szinteket. Az Ízisz/Szíriusz mitológia tartalmazza az egyik legkorábbi epizódot, amikor egy nő tüzet gyújt, amely elpusztítja a halandó testet, amelyet a görögök Thetis és Achilles történetében is megszólaltatnak. A Szíriusz halhatatlanságot hozhat hordozójának, de az ára lehet a halandó test elégetése.
A Szíriusz egyik legszembetűnőbb példája a Plútóval való heliakális felemelkedése volt 1945 augusztusának elején, amely az északi szélesség 32° és 35° között történt. Ebben az időszakban ezen a szélességi körön két japán város, Hirosima és Nagaszaki nukleáris támadást élt át. Ezrek égtek meg, és mégis halhatatlanná váltak, mivel ezek után nem vetettek be atomfegyvereket.
Abraham Lincoln azon a napon született, amikor a Szíriusz a Vénusz felkeltekor kulminált. Lincoln tipikus Szíriusz-figura, aki igyekezett elérni egy álmot, minden ember szabadságát, és valóban ő is elérte ezt a célt, csak az életét vesztette. Ma már az amerikai történelem egyik nagy halhatatlan alakjaként tartják számon.
Diana hercegnő is úgy született, hogy a Szíriusz a Napjával kulminált. Tragikus halála után láthatjuk, hogy élete közepén halála hogyan tette halhatatlanná és szentté emlékét.
Ha születési képletben meghatározó a Szíriusz, erőfeszítéseiddel sokkal többet nyerhetsz a vártnál és nagyobb hatású cselekedetekre sarkallhat, azonban a hatalmas siker, amit hozhat, könnyen megégethet.