Kezdőlap » Blog » Asztrológia » Nap-Algol együttállás

2023.05.17.

Ma délután a tudatos énünket képviselő Nap egyvonalban áll a Bika 26°29’-én az Algol állócsillaggal, a Perszeusz csillagkép második legfényesebb csillagával. Ezt a bejegyzést inkább érdekességnek szánom, ugyanis a Nap minden évben május közepén együttáll az Algollal, a Démoncsillaggal, és a „hatása” is csak egy napig tart. Egyéni szinten, ha nincs kapcsolatban a születési képlet égitesteivel, tengelyeivel, érzékeny pontjaival, akkor figyelmen kívül hagyható, ugyan úgy, mint a többi állócsillag. Aki pedig érintett vele, a hatás nagyban függ pszichés és lelki alkatától és persze a sorsától. A cikk végén néhány példa az Algol megnyilvánulásaira.

Az Algol csillagot a tradicionális asztrológia a legpusztítóbb csillagnak tartja, ami szerencsétlenséget, erőszakot és betegséget okoz. Bernadette Brady csillagász és asztrológus szerint az Algol a démoninak vagy egyszerűen gonosznak titulált felháborodott női nem vad, nyers, ijesztő arcát fejezi ki. Ez a csillag hatalmas női erőt, szenvedélyt, hatalmat és az anyatermészet potenciális erejét rejti magában, nem szabad gonosznak nevezni azért, mert erős.

Ahhoz, hogy megértsünk egy csillagkép és annak részét képező állócsillag szimbolikáját és jelentését, nem árt megismerkedni a mitológiai hátterével. Perszeusz és Medusza mítosza igazi thriller történet a görög mitológiában. Inspirációként szolgált sok művész számára, az egyik legismertebb műalkotás a 16. század végén festett Caravaggio Medúza pajzsa, mely a firenzei Uffizi Múzeumban látható. A múzeum közelében Firenze főterén Perszeusz szobra áll.

Perszeusz és Medusza mítosza

Akrisziosz, Argos királyának a delphoi jósda azt mondta, hogy egy napon a saját unokája megöli őt. Ez az unoka a lánya, Danae gyermeke lesz. A közelgő jövőtől és sorsától félve Akrisziosz király úgy döntött, hogy megfosztja lányát minden lehetséges közösüléstől és gyermekvállalástól, ezért a föld alatt bebörtönözte Danaét.

Azonban, ahogy a legenda mondja, Zeusz aranyeső formájában érkezett hozzá és teherbe ejtette Danaét. Így született Perszeusz. A hír hallatán Akrisziosz, aki nem hitte el, hogy Zeusz az újszülött apja, kiengedte lányát és unokáját a nyílt tengerre egy bárkán. Végül eljutottak Szeriphosz sziget partjaihoz, ahol a sziget királyának testvére Polüdektész megmentette és örökbe fogadta őket.

Polüdektész később feleségül akarta venni Danaét, de Perszeusz útjában volt, és azt tervelte ki, hogy Perszeuszt nemcsak messzire küldi, hanem egy veszélyes küldetésre is, hogy hozza el neki  Medusza Gorgó fejét.

Medusza egyike volt a három nővérnek, a Gorgóknak, de ő volt az egyetlen halandó. Egyes változatok szerint mindhárman szörnyetegként születtek, de az uralkodó mítoszok szerint pompás leányzók voltak. Medusza olyan gyönyörű volt, hogy Poszeidón, a tengerek istene megőrült érte, de nem törődött vele. Poszeidón szörnyeteggé változtatta őt és nővéreit élő kígyókkal a fejükön. Medusza megőrizte gyönyörű arcát, de minden más olyan szörnyű volt, és aki rá mert nézni, az végül kővé változott.

Perszeusznak tehát nehéz dolga volt. Athéné és Hermész segítségét kérte, és ketten a nimfákkal együtt szárnyas szandált biztosítottak neki, hogy elrepítsék a világ végére, ahol a gorgók éltek, adtak neki egy sapkát, amely láthatatlanná tette, egy kardot és egy tükrös pajzsot. Ez utóbbi volt Perszeusz legfontosabb eszköze, mivel ez lehetővé tette számára, hogy meglássa Medusza arcának tükörképét, és elkerülje, hogy kővé váljon.

Amikor levágta Medusza fejét, a vércseppekből hirtelen két utód jelent meg: Pegazusz, egy szárnyas ló és Chrysaor, egy óriás vagy egy szárnyas vadkan. Úgy tartják, hogy ők ketten Medúsza és Poszeidón gyermekei voltak. Mindenesetre, miután elvégezte feladatát, Perszeusz visszarepült, és megszökött Medusza nővéreitől, akik megpróbálták elkapni őt.

Útban hazafelé, Perszeusz betért Etiópia királyságába is, ahol Képheusz király uralkodott. Képheusz felesége, Kassziopeia meg volt győződve arról, hogy a lánya, Androméda szépsége meghaladja a tengeri nimfák messze földön híres szépségét. Dicsekvését az istenek nem nézték jó szemmel, s Poszeidón egy óriási cethalat küldött büntetésül, mely rengeteg emberrel végzett. A király jósokhoz fordult, választ akart kapni arra, hogyan tudna megszabadulni a szörnyetegtől. A jóslat szerint csak egy mód volt a menekvésre, ha feláldozzák a szörnyetegnek egyetlen lányukat, Andromédát. A királyi pár eleget tett a feladatnak, és Andromédát egy sziklához kötötték a tenger közelében. Perszeusz azonban a lány segítségére sietett, végzett a szörnyeteggel, kiszabadította Andromédát és feleségül vette, habár Phineusz összeesküvést szőtt ellene.

Szeriphoszban a Medusza fejének segítségével kővé változtatta Polüdektészt és embereit, akik elől anyja egy templomba menekült. Ezután visszaadta a bűvös tárgyakat Athénének, aki Medusza fejét Zeusz pajzsára tette (amelyet ő maga is gyakran használt).

Néhány példa Algol érintettségre:

„Albert Einstein születése napján az Algol a Jupiterével kulminált, akire az atom erejének felszabadításában végzett nagyszerű munkájáról emlékeznek. Ez az erő önmagában nem gonosz, de amikor Japán bombázásában nyilvánult meg, akkor láthattuk Algol pusztító erejét. John F. Kennedy születési képletén a Mars Algollal kulminált, és egy bérgyilkos ölte meg, aki a fején találta el, megmutatva nekünk az Algol szó szerinti oldalát. O. J. Simpson, az Egyesült Államok sportolója és színésze, aki akkor született, amikor a csillag kulminált, szintén megmutatja ennek a csillagnak a nehéz oldalát. Feleségének brutális meggyilkolásával vádolták, és bár felmentették, úgy emlékeznek rá, mint aki kapcsolatban állt ezzel a bűncselekménnyel. Adolf Hitlernek a csillag úgy ment le az égen, ahogy a Napja a Nadiron volt, így Algol ereje élete utolsó szakaszában nyilvánult meg, és befolyásolta személyazonosságát, amikor a Napjával érintkezett. Ezzel szemben Wolfgang Amadeus Mozart Merkúrja Algollal együtt emelkedett, így már kiskorától kezdve kifejezése, gondolkodása, így zenéje is tele volt Algol szenvedélyével és intenzitásával.” (Bernadette Brady: Brady’s book of fixed stars)

Felhasznált irodalom:
Bernadette Brady: Brady’s book of fixed stars
Greek Myths&Greek Mythology: The myth of Perseus and Medusa

Örülök, hogy találkoztunk. 👋

Iratkozz fel, hogy minden héten kaphass emailban is fantasztikus tartalmakat. 😉

Mit is?
- Heti megjelent cikkek
- Előrejelzések
- Asztrológiai érdekességek
- Fejlesztések az oldalon
- Kedvezmények

Nem spammelünk! További információért olvasd el adatvédelmi szabályzatunkat.
Bármikor le tudsz iratkozni természetesen.

Érdekelhet...

Friss cikkek

Asztrológia

2024. 16. hét

A mostani időszak legjelentősebb tranzitja a Jupiter és az Uránusz együttállása április 21-én vasárnap pontosul

Tovább olvasom »

Egy könyv ami csak rólad szól

Közel 3x-4x ennyi információ egy könyvben, az alapismeretektől kezdve, részletes magyarázatokon és ábrákon keresztül mutatja be sorsodat, életutadat. Mindezt úgy, hogy érteni is fogod…

Mindezt egy kattintásra tőled már csak néhány percen belül olvashatod!