2025. május 18.

Az Uránusz, a Neptunusz és a Plútó – úgynevezett transzcendens bolygók – eltérő módon hatnak, mint a gyorsabban mozgó bolygók. Ezek az égitestek a kollektív változásokat szimbolizálják, és mivel lassan haladnak az állatövön, hosszabb időt – például az Uránusz esetén körülbelül hét évet – töltenek egy jegyben. Így lehetőség nyílik arra, hogy az általuk jelzett változásokat fokozatosan tudjuk feldolgozni, tudatosítani és beépíteni az életünkbe.

Ezek a bolygók nem a hétköznapi, logikus gondolkodás síkján működnek, hatásuk gyakran belső, intuitív élményeken keresztül jelenik meg. Ráadásul mozgásuk nagy részét retrográd (az égen látszólag visszafelé haladó) szakaszban töltik, ami még inkább elmélyíti az átalakulási folyamatokat. Az általuk jelzett változások nem egyik napról a másikra történnek meg – sokszor évekbe telik, mire teljességgel kibontakoznak.

Egy-egy ilyen éves ciklus kiindulópontja mindig a Nap és az adott bolygó együttállása. Az Uránusz esetében ez a pont megmutatja, hogy az előttünk álló évben életünk mely területén várhatók változások: mi az, amit el kellene engednünk, meg kellene újítanunk, vagy ahol már túlságosan beleszoktunk a megszokottba. Ugyanígy rávilágít arra is, ha túl nagy szabadságot engedünk meg magunknak valamiben, és ez belső elégedetlenséghez vezethet – vagy arra, hogy hol lenne szükségünk nagyobb rugalmasságra.

A Nap további tranzitjai az Uránusszal – például kvadrát vagy szembenállás – más szempontból világítanak rá ugyanerre a témára, attól függően, hogy épp mely jegyben és életterületen jár a Nap. Az aktuális Uránusz-ciklus főbb állomásai:

  • 2025. május 18. – Nap–Uránusz együttállás: Bika 27°17’ – a ciklus kezdete, megvilágításba kerül a változás szükségessége
  • 2025. augusztus 24. – Nap–Uránusz kvadrát: Szűz 01°23’ – Ikrek 01°23’ – kihívások az új perspektívával kapcsolatban
  • 2025. szeptember 6. – Uránusz retrográd: Ikrek 01°27’ – a bolygó energiája befelé fordul, belső változások indulhatnak el
  • 2025. november 21. – Nap–Uránusz (retrográd) szembenállás: Skorpió 29°26’ – Bika 29°26’ – fordulópont, a régi látásmódot egy új váltja fel
  • 2026. február 4. – Uránusz direkt irányba fordul: Bika 27°27’ – a fókusz ismét a külvilágra helyeződik
  • 2026. február 11. – Nap–Uránusz kvadrát: Vízöntő 27°31’ – Bika 27°31’ – újabb kihívások
  • 2026. május 22. – Nap–Uránusz együttállás: Ikrek 01°30’ – az aktuális ciklus lezárása és egy új kezdete

Minden egyes Nap-Uránusz ciklus körülbelül 4 fokkal halad előrébb az állatövön, és egy jegyben több alkalommal is ismétlődik, hogy az adott élethelyzethez kapcsolódó tanulnivalók fokozatosan épülhessenek be. Éppen ezért hasznos lehet megnézni ezeket a pontokat a születési képletben, főleg akkor, ha azok bármely bolygót vagy tengelyt érintenek.

Mint minden évben, most is létrejön a Nap és az Uránusz együttállása – ám ezúttal különleges helyen történik: a Bika 26°30’-ánál található Algol állócsillaggal egyvonalban. Az Algol a Perszeusz csillagkép második legfényesebb csillaga, és egy igazán drámai mítosz kapcsolódik hozzá – Perszeusz és Medusza története, amely akár egy görög thriller is lehetne. Aki szeretné elolvasni a teljes legendát, itt találja.

Az Uránusz már 2024 júniusa és novembere között megközelítette az Algolt, ezt megelőzően pedig legutóbb 1940–41-ben állt vele egyvonalban. 2025 április–május során ismét kapcsolatba lép vele, most pedig a Nap is csatlakozik ehhez a formációhoz, ezzel még inkább kiemelve azokat a helyzeteket, ahol változás elkerülhetetlen. Ezek megnyilvánulhatnak belső elégedetlenségben, lázadásban az igazságtalanság ellen, a hatalmi rendszerek átrendeződésében, esetenként kríziseken keresztül, ugyanakkor erőteljes kreatív és intuitív energiákat is felszínre hozhatnak.

Egyéni képletekben számos példát találunk az Algol érintettségére – ilyen például Albert Einstein esete is, akinek születése napján az Algol a Jupiterével kulminált. Einstein az atomenergia felszabadításában játszott kulcsszerepet, ám ez az erő Japán bombázásán keresztül pusztító formában is testet öltött. Az Algol tehát nem „gonosz”, de nem is ártalmatlan – egyszerűen egy rendkívül intenzív energia, amely attól függően bontakozik ki, hogy hogyan használjuk.

Végül érdemes még azt is kiemelni, hogy az Uránusz a Szaturnusszal alkot harmonikus fényszöget, ez az 1988-ban a Nyilas jegyében indított 44 éves ciklus egyik fontos mérföldköve, mégpedig a záró szextilje, mely lassan lezárja ezt az időszakot, hogy 2032-ben elindulhasson egy újabb. Elméletileg nem várhatóak olyan drasztikus változások, mint a két bolygó közötti feszült fényszögek idején, hacsak az uránuszi törekvések túlzottan nyomás alá nem kerülnek. Erről ebben a cikkben olvashattok bővebben:

Nem érdemes démonizálni vagy idealizálni az Algolt – sem a bolygók, sem az állócsillagok nem okozói az eseményeknek, csupán tükrözik az aktuális energiák irányát. A kérdés most az, hogy képesek vagyunk-e tudatosan, felelősséggel bánni ezzel a szenvedélyes erővel – és pozitív változások szolgálatába állítani –, vagy újra hagyjuk, hogy romboljon.

Kapcsolódó:
Uránusz és Algol együttállása: Ne veszítsd el a fejed!
Nap-Algol együttállás
Algol a Démoncsillag
Mars-Uránusz-Algol együttállás

Friss cikkek

Szólj hozzá!

Egy könyv ami csak rólad szól

Közel 5x ennyi információ egy könyvben, az alapismeretektől kezdve, részletes magyarázatokon és ábrákon keresztül mutatja be sorsodat, életutadat. Mindezt úgy, hogy érteni is fogod…

Mindezt egy kattintásra tőled már csak néhány percen belül olvashatod!

Mai nap

Mit rejt számodra a mai nap?

Biztosan nem azt amit az újságokban olvashatsz… ;-)